info@kannaway-rise.com.ua

Ендоканнабіноідная система являє собою біологічну систему, яка відіграє важливу роль в організмі людини. Вона також відповідає за фізичне і психологічне вплив канабісу.

Вчені вперше виявили систему, намагаючись зрозуміти механізми впливу канабісу, і з цієї причини назвали її ендоканнабіноідной системою.

“Ендо” позначає ендогенний – виникає, розвивається в організмі внаслідок внутрішніх причин. Каннабіноїди відноситься до групи сполук, які активують цю систему.

Ендоканнабіноідная система є основною метою медичних досліджень через її широкого поширення і терапевтичного потенціалу. Хоча вчені розібрали основи цієї захоплюючої системи, багато що ще належить з’ясувати.

Що таке канабіноїди?

Ендоканнабіноідная система: керівництво для новачків. 1

Канабіноїди є хімічними посланниками для ендоканнабіноідной системи. Хоча існує багато різних канабіноїдів, всі вони поділяються на дві категорії: ендогенні або екзогенні.

Ендогенні означає виникають всередині організму. Також відомі як ендоканнабіноіди, ці сполуки формуються природним чином організмом людини. Вони взаємодіють з канабіноїдних рецепторами для регулювання основних функцій, включаючи настрій, пам’ять, апетит, біль, сон і багато іншого.

Екзогенні кошти виникають поза тілом. Канабіноїди, виявлені в марихуані, такі як тетрагідроканнабінол (ТГК) і каннабідіол (КБД), вважаються екзогенними. При споживанні вони також взаємодіють з канабіноїдних рецепторами для створення фізичних і психологічних ефектів в організмі.

Що таке каннабіноідние рецептори?

Ендоканнабіноідная система: керівництво для новачків. 2

Як випливає з їх назви, рецептори є приймачами повідомлень. Повідомлення приходять у вигляді хімічних посланників, що зв’язуються з рецептором. Ці повідомлення створюють характерний ефект в тілі.

Система ендоканнабіноідов має два рецептора: CB1 і CB2. Кожен рецептор реагує на різні канабіноїди, але деякі канабіноїди можуть взаємодіяти з обома.

Розподіл рецепторів CB1 і CB2 в організмі і мозку пояснює, чому канабіноїди мають певні ефекти.

Рецептори CB1 зустрічаються по всьому тілу, але в основному присутні в головному і спинному мозку. Вони зосереджені в областях мозку, пов’язаних з поведінкою, на яке впливають.

Наприклад, пов’язані з регулюванням апетиту рецептори CB1 знаходяться в гіпоталамусі. Ті ж рецептори виявлені і в амигдалит, що грає роль в запам’ятовуванні і емоційної обробці інформації. Рецептори CB1 також зустрічаються в нервових закінченнях, де вони задіяні в придушенні больових відчуттів.

Рецептори CB2, як правило, виявляються в периферичної нервової системи і особливо сконцентровані в імунних клітинах. Коли рецептори CB2 активуються, вони сприяють зняттю запалень. Запалення – це імунна відповідь, який, як вважають, грає ключову роль у багатьох хворобах і станах.

Що стосується канабіноїдів, виявлених в канабісу, дослідники виявили, що ТГК зв’язується з рецепторами CB1 і CB2, активуючи їх так само, як ендоканнабіноідов.

КБД не зв’язується безпосередньо з канабіноїдних рецепторами. Замість цього, КБД працює шляхом пригнічення ферменту під назвою FAAH (Fatty acid amide hydrolase – амілагідролаза жирних кислот), який відповідає за руйнування анандаміда – найважливішого ендоканнабіноідов в організмі. Коли FAAH відзначено зниження, він не може руйнувати анандамід з нормальною швидкістю. Це призводить до накопичення анандаміда в мозку.

Що таке ендоканнабіноіди?

Ендоканнабіноідная система: керівництво для новачків. 3

Ендокананабіноіди – це канабіноїди, вироблені природним чином в організмі людини. 2-AГ (2-арахідоноілгліцерін) і анандамід є двома основними ендоканнабіноідов, про яких знають вчені.

Анандамід був першим ендоканнабіноідов, який був ідентифікований вченими. Відкрито в 1992 році, його назва походить від санскритського слова «ананда», що означає «блаженство», з натяком на його унікальні ефекти на розум і тіло. У 1995 році вчені виявили другий ендоканнабіноідов і назвали його 2-AГ (2-арахідоноілгліцерін).

У найбільших концентраціях 2-AГ знаходиться в головному мозку, тоді як анандамід накопичується в інших областях тіла. Обидва вони здатні зв’язуватися з рецепторами CB1 і CB2, але відрізняються схожістю з цими рецепторами (цим визначається ступінь ймовірності зв’язку і активації кожного рецептора певним канабіноїдів).

Ендоканнабіноіди є «короткочасними» нейротрансмиттерами, тобто вони синтезуються на вимогу. Іншими словами, ендоканнабіноіди виробляються тільки тоді, коли організм сигналізує, що вони необхідні, і їх присутність є тимчасовим.

Після звільнення ендоканнабіноіди швидко руйнуються ферментами, які включають FAAH (амілагідролаза жирних кислот) і MAGL (моноацілгліцеріновая ліпаза).

На відміну від цього, коли ви споживаєте марихуану, велика кількість канабіноїдів входить в організм і як би “прилипає”. Це означає, що ендоканнабіноідная система активується сильніше і довше, ніж зазвичай.

В даний час вивчаються інші ендоканнабіноіди, включаючи ефір ноладіна, віродхамін і N-арахідонілдопамін (NADA). Однак їх роль в тілі ще не повністю зрозуміла.

Функції ендоканнабіноідной системи

Ендоканнабіноідная система: керівництво для новачків. 4

Ендоканнабіноідная система бере участь в регулюванні багатьох основних функцій організму людини, в тому числі:

апетит
метаболізм
біль
сон
настрій
рухливість
температура
Пам'ять і навчання
імунітет
запальні процеси
нейрони розвиток
нейропротекция
Серцево-судинна функція
травлення
Репродукція

Крім підтримки основних функцій, ендоканнабіноідная система також реагує на хвороби.

Наприклад, було показано, що пухлинні клітини експресують більше канабіноїдних рецепторів, ніж здорові клітини. Дослідження також показують підвищення рівня ендоканнабіноідов у пацієнтів з різними порушеннями, таких як хвороба Паркінсона, занепокоєння, хронічний біль і артрит.

В результаті деякі вчені вважають, що загальна функція ендоканнабіноідной системи полягає в регулюванні гомеостазу.

Гомеостаз є ключовим елементом в біології всіх живих істот. Його найкраще назвати здатністю підтримувати стабільні внутрішні умови, необхідні для виживання.

Хвороба багато в чому є невдачею в спробі організму досягти гомеостазу. Таким чином, роль ендоканнабіноідной системи в підтримці гомеостазу робить її унікальною і багатообіцяючою метою в медицині.
Ендоканнабіноідная система в медицині

Через її широкого впливу на організм людини вважається, що ендоканнабіноідная система в майбутньому може значно полегшити лікування багатьох захворювань і станів. В останні роки вчені вивчають різні способи орієнтації на цю систему.

В даний час існують два основних способи стимуляції ендоканнабіноідной системи: медична марихуана і синтетичні канабіноїди.

Медична марихуана є найбільш поширеним способом націлювання на ендоканнабіноідную систему для лікування різних захворювань. Відомо, що сполуки в марихуані, включаючи ТГК і КБД, надають терапевтичний ефект, взаємодіючи з ендоканнабіноідной системою.

Медичну марихуану можна призначати в самих різних випадках, включаючи хронічний біль, нудоту, розсіяний склероз, епілепсію і паліативну допомогу.

Незважаючи на успіх медичної марихуани, деякі користувачі відчувають неприємні побічні ефекти, такі як почуття сп’яніння. Деякі люди не користуються психоактивними ефектами канабісу і вважають за краще лікування, яке дозволяє уникнути цього.

Синтетичні канабіноїди – це молекули, які розроблені для імітації активності існуючих канабіноїдів. Ці сполуки можуть бути націлені на ендоканнабіноідную систему більш конкретним і ефективним способом.

Наприклад, Дронабінол є синтетичну версію ТГК, яка може бути призначена хворим на рак та СНІД для боротьби з нудотою і втратою апетиту. Чезамет – ще один синтетичний каннабіноїди, який схожий на ТГК. Він використовується для зниження блювоти у хворих на рак і для лікування болю при декількох порушеннях, включаючи фіброміалгию, розсіяний склероз, хвороба Паркінсона і хронічний біль.

Крім наслідування ефектів канабіноїдів, таких як ТГК, синтетичні канабіноїди також можуть бути розроблені для націлювання на певні частини ендоканнабіноідной системи, уникаючи при цьому інших.

Наприклад, дослідники в даний час вивчають, чи може ендоканнабіноідная система бути спрямована периферически з використанням синтетичних канабіноїдів, які не можуть перетнути гематоенцефалічний бар’єр. Це дозволило б уникнути негативних побічних ефектів канабіноїдів, що надходять в центральну нервову систему і впливають на мозок (тобто “Кайф”).

В цілому, ендоканнабіноідная система воістину є скарбницею для вчених і медичних фахівців. Вона надзвичайно складна, грає важливу роль в багатьох життєво важливих процесах і обіцяє стати ефективним засобом лікування багатьох важких станів.

Інформація з сайту:
rastamaster

Любовь Николаевна

Світ великий і завжди нам відкриваються саме ті перспективи, яких ви варті! Нам ніколи не дається бажання без того, щоб не мати можливостеі для їх реалізації!

Залишити відповідь

Закрити меню

Show Buttons
Hide Buttons