info@kannaway-rise.com.ua

Канабідіол (з’єднання, що міститься в канабісу)

Питання і відповіді онлайн
Грудень 2017 р

Раніше повідомлялося про те, що 14 грудня 2017 р ВООЗ офіційно рекомендувала виключити канабідіол (КБД), хімічна сполука, що входить до складу канабісу, з міжнародних переліків наркотичних речовин.

Що таке канабідіол і безпечний він?

Канабідіол – одне з хімічних сполук, що містяться в канабісу (всього їх близько 200).
На своєму засіданні в листопаді 2017 році Комітет експертів ВООЗ по лікарської залежності (КЕЛЗ) прийшов до висновку, що в чистому вигляді канабідіол не володіє потенціалом до зловживання і не завдає шкоди. Таким чином, оскільки в даний час сам по собі КБД не рахується контрольованим речовиною (тільки як компонент екстрактів канабісу), наявна інформація не виправдовує зміни його статусу і не є підставою для внесення його до відповідних переліків.
Однак у випадках, коли КБД застосовують в фармацевтиці в якості екстракту, на екстракти і настойки канабісу поширюється дія Конвенції ООН про наркотичні засоби 1961 року. Повний огляд екстрактів або препаратів, майже повністю складаються з КБД, буде проведено в червні 2018 р, коли Комітет експертів ВООЗ буде проводити всеосяжний огляд по каннабісу і супутнім речовинам.
Якщо та чи інша речовина не включено до переліку контрольованих речовин, це означає, що воно саме, а також його виробництво і поставки не підлягають суворому міжнародного контролю. На рівні країни рішення по його правовому статусу повинні прийматися національними законодавчими органами. У деяких країнах нормативні вимоги, що стосуються каннабідіола, були пом’якшені і препарати, що містять КБД, були віднесені до категорії виробів медичного призначення. У числі таких країн Австралія, Канада, Швейцарія, Сполучене Королівство і Сполучені Штати Америки.
Чи є дані, що підтверджують, що канабідіол можна застосовувати в медичних цілях?

ВООЗ не рекомендує використовувати канабідіол в медичних цілях. Попередні дані досліджень на тваринах і людині (наприклад, контрольованого дослідження, результати якого опубліковані в New England Journal of Medicine, і ряду інших) показують, що він може мати певну терапевтичну цінність при нападах епілепсії і подібних станах.
У ряді випадків канабідіол застосовувався для зниження інтенсивності судом під час епілептичних припадків. Крім того, нещодавно в New England Journal of Medicine було опубліковано дослідження, дані якого вказують на його можливу ефективність при епілептичних припадках. Це означає, що в певних випадках він може бути використаний в медицині, проте фактичних даних поки недостатньо.

https://www.who.int/features/qa/cannabidiol/ru/

Любовь Николаевна

Світ великий і завжди нам відкриваються саме ті перспективи, яких ви варті! Нам ніколи не дається бажання без того, щоб не мати можливостеі для їх реалізації!

Залишити відповідь

Закрити меню

Show Buttons
Hide Buttons